Objavte náš decembrový balík

Vítame vás na našom druhom blogu, kde by sme vám radi predstavili naš decembrový balík.

Najprv o našom projekte. Cieľom BorBoxu je pomáhať slovenským vinárom získať nových klientov a milovníkov vína. Ako to robíme: Každý mesiac pripravíme nový tajný balík, ktorý bude obsahovať tri rôzne vína od rôznych vinárov. A teraz by sme vám radi predstavili naše tri vína v prvom balíku.

 Frankovka modrá – 2019

Frankovka modrá patrí medzi najpestovanejšie odrody na Slovensku. Víno ma sýtočervenú farbu, vo vôni je cítiť ovocie, horkú čokoládu a višne. Chuť je výrazná s miernymi  kyselinkami. Stredne výrazné triesloviny sú pre túto odrodu charakteristické. V chuti cítiť okrem horkej čokolády aj kôstkové ovocie. Víno by som snúbila s divinou, hovädzím gulášom prípadne s tatarákom.

Vinárstvo Zwinery

Mladé vinárstvo, ktoré začalo svoju výrobu v roku 2017. Dlhoročné skúsenosti s výrobou vína pre vlastné potešenie a pochvalami od profesionálov vinárstvo posunulo k záveru že majú čo ponúknuť vínomilcom. Pre vinárstvo si zvolili veľmi zaujímavé miesto – Údolie želovských pivníc, neďaleko obce Želovce v okrese Veľký Krtíš. Pri výrobe sa snažia nechať vínam ich prirodzený charakter tým, že používajú prirodzené kvasinky, ktoré sa nachádzajú v bobuliach hrozna. Chcú ich vyrábať ničím neovplyvňované a nemeniť chute a vône z nášho kraja.  Cieľom našej pivnice je výroba jedinečných vín, ktoré vyrábajú tradičnou metódou – naturálne vína s minimom síry.

 

 Pálava – 2019

Tak na toto víno som sa neskutočne tešila a samozrejme nesklamalo.  Víno je krásnej žltej farby so zlatým odleskom. Intenzívna medovo vanilková vôňa po exotickom ovocí i sladkých zrelých jabĺk. Chuť je bohatá a zároveň veľmi lahodná s jemnými kyselinkami, ktoré robia víno ešte viac harmonickejším. Víno by som volila k ovocným dezertom, grilovanému kuraciemu mäsu a ovocným šalátom.

Vinárstvo Krmeš

Vinárstvo  Krmeš je malé rodinné vinárstvo, ktoré vyrába svoje vína výlučne z produkcie hrozna z vlastného vinohradu. Vinohrad s rozlohou necelého hektáru  vysadili v obci Kráľová pri Senci – časť Krmeš. Preto aj názov lokality preniesli do názvu vinárstva. Vinárstvo je známe aj tým, že zber hrozna robí výlučne ručne.

 

 

 

Cabernet Sauvignon – 2020

Víno je lososovej farby s vôňou po letnom ovocí ako sú jahody i maliny. Chuť je svieža, ľahká a ovocná.  Elegantné víno by som volila na letné teplé večery prípadne na teplejšiu jar. Správne vychladené víno dodá správnu atmosféru i chuť. Víno by som doladila k ľahkým kuracím šalátom, grilovanej kuracine, syrom i k čokoládovým a ovocným dezertom.

Vinárstvo Biro

Príbeh vinárstva sa začal písať v roku 1991, kedy vzniklo rodinné vinárstvo, ale začal sa už skôr, pretože pestovanie viniča a výroba vína má v rodine Bírových dlhodobú tradíciu. Vinárstvo vyrába víno z vlastných vinohradov o výmere 4,5 ha, ktoré sa nachádzajú v Nitrianskej vinohradníckej oblasti v obci Veľké Zálužie. Pri výrobe radi experimentujú a využívajú moderné technologické postupy v kombinácií s tradičnými metódami. Našou filozofiou je vyrábať vína s nezameniteľným lokálnym charakterom.

 

Ak sa Vám naša ponuka zapáčila neváhajte podporiť vinárov zo Slovenska objednaním Borboxu, ktorý Vám prinesieme priamo domov. Ak máte záujem o tento balík môžete si objednať alebo niekomu poslať náš balík.

Similar Posts